Čuvanje vodnih resursa

Nizom manifestacija Kruševac obeležava Dan voda

cuvanje-vodnih resursa-krusevacU saradnji sa ustanovama, preduzećima i udruženjima građana, Kruševac će i ove godine obeležiti Svetski dan voda. Različite manifestacije biće upriličene od 18. do 23. marta, a po prvi put u obeležavanje ovog značajnog datuma uključiće se i Kruševačka eparhija.

U skladu sa tradicijom, u obeležavanje Dana voda biće uključeno i Javno preduzeće „Vodovod“.

– Zajedno sa Gradom, uzećemo učešće u dve manifestacije. Prva će biti organizovana u Fabrici za preradu vode u Majdevu. To je Dan otvorenih vrata, gde ćemo sa učenicima srednjih škola Kruševca „podeliti“ istinu o putu od sirove do pijaće vode – kazao je Milutin Tasić (na slici), direktor JKP „Vodovod“ i predsednik Nadzornog odbora Udruženja vodovoda i kanalizacije Srbije. – Druga manifestacija će biti organizovana na Trgu fontana, gde će sa nama i sugrađanima ovaj dan podeliti deca iz Predškolske ustanove „Nata Veljković“. Biće prilike i da prezentujemo projekat koji ima za cilj prečišćavanje otpadnih voda u gradu, a koji je u fazi realizacije od prošle godine.

Jasmina Parulović, zamenica gradonačelnika, podsetila je da voda predstavlja veliki problem u svetu, da je to iscrpljujući resurs, te da svi zajedno imamo obavezu da štedimo, čuvamo i štitimo vodu.

U Kruševcu se, inače, Svetski dan voda obeležava već više od decenije zahvaljujući Ekološkom pokretu „Bela breza“, koji je u saradnji sa školama i Vodovodom svake godine organizovao praktične radionice analize vode na svojim mobilnim laboratorijama, posete Fabrici vode, te kulturne programe posvećene očuvanju vodnih resursa.