Press "Enter" to skip to content

Apel za hitnu pomoć

  • Tokom serije zemlјotresa sa epicentrom u Petrinji, velika stradanja zadesila su Kostajnicu i okolna mesta u Republici Srpskoj

  • Kolege iz KP „Komunalno“ Kostajnica uputile su apel za pomoć, a mi pozivamo svoje članove i najširu javnost da, u skladu sa mogućnostima, hitno pomognu novčanom podrškom ili slanjem neophodnog materijala

Foto: www.vesti-online.com

Prema poslednjim procenama, šteta u Kostajnici koja je najviše stradala procenjuje se na više od 10 miliona evra. Oštećeno je oko 600 objekata, stambenih zgrada, institucija lokalne vlasti, škola…

Osim Kostajnice, stradala su područja Kozarske Dubice, Novog Grada, Prijedora. Uprkos velikoj podršci volontera, Civilne zaštite i Crvenog krsta, po rečima Nikole Janjetovića, načelnika Kostajnice, za bržu sanaciju nedostaju radnici, građevinski materijal, kontejneri za smeštaj lјudi.

Direktor KP „Komunalno“ iz Kostajnice, gospodin Vladimir Ćopić, uputio je našem udruženju apel za pomoć, koji možete pročitati ovde. Sve vrste pomoći su dobrodošle: finansijska, pomoć u opremi i građevinskom materijalu. Ne treba podsećati koliko je dragoceno očuvanje snabdevanja zdravstveno ispravnom vodom u ovoj teškoj situaciji. Zato molimo sve svoje članove i najširu javnost da, u skladu sa mogućnostima, što pre pomognu.